Nodarbības siltajos graudos ir apzināti virzīts process, kurā tiek iedarbinātas visas bērna maņas un ķermenis.

Nodarbību laikā bērniem tiek piedāvāti dažādi vingrinājumi rotaļu veidā, kuru laikā speciālisti ar dažādu palīgmateriālu palīdzību darbojas kopā ar bērniem.

Pēc silto graudu nodarbībām uzlabojas:

1 .
TIEK UZLABOTAS RUNAS SPĒJAS
2 .
VESELĪGS MIEGS
3 .
MAZINĀS MUSKUĻU SASPRINDZINĀJUMS
4 .
SAMAZINĀS TRAUKSME
5 .
VIECINA SPĒJU ADAPTĒTIES
Nodarbību laikā notiek bērnu fizioloģisko un psihoemocionālo traucējumu mazināšana, tiek stimulētas taustes sajūtas, sīkā motorika, sniegta nomierinoša iedarbība hiperaktīviem bērniem, nostiprināta muskulatūra, līdzsvarota nervu sistēma un emocijas, tāpat tiek attīstīta arī dzirde un ķermeņa jūtība. Bērni nomierinās un tas ļauj tiem vieglāk apgūt nepieciešamās prasmes vai iemaņas.

 

Silto graudu nodarbības vada Vineta Āboliņa.

Vairāku gadu garumā strādājot gan ar bērnu, gan pusaudžu un pieaugušo auditorijām, esmu ieguvusi ne vien plašu un vērtīgu pieredzi, bet arī pārliecību, ka nobijušies, trauksmaini cilvēki, jo īpaši bērni, neko neiemācās. 

Viņi neatklāj neko jaunu, neuzdrošinās piedzīvot pasauli tās daudzveidībā, jo ir aizņemti ar izdzīvošanu. 

Klātbūtne, emocionāls (un arī fizisks) siltums ļauj bērnam soli pa solim sajust mieru un drošību, kas palīdz viņam attīstīties un pieredzēt visu, kas apkārt.

 

Pēc anketas saņemšanas mēs ar Jums sazināsimies. Pieraksts uz individuālajiem treniņiem un pirmo nodarbību tiek organizēts rindas kārtībā.
Ir svarīgi atcerēties, ka nogurums, slikta pašsajūta vai stress ietekmē cilvēka toleranci, tas pats ir ar bērnu spēju panest sensoros stimulus. Tādēļ mēģiniet izzināt, kādas sensoras problēmas ir Jūsu bērnam un kādos veidos bērns ar tiem tiek galā, lai Jūs viņu varētu saprast un atbalstīt. Zemāk ir saraksts ar lietām, kas var būt noderīgas, un lietām, kas var radīt grūtības. Ar novērošanas palīdzību Jūs varēsiet pateikt, vai šajā sarakstā minētais (vai kaut kas līdzīgs) attiecas uz Jūsu bērnu.
Daži galvenie padomi attiecībā uz sensorās uztveres traucējumiem:
Vērojiet savu bērnu un mēģiniet izzināt, kādas sensoras problēmas viņam var būt – jo vairāk Jūs varat uzzināt un saprast, jo vieglāk Jums būs atbalstīt bērnu
◆ Ja Jūsu bērns ir sarūgtināts, nemierīgs vai uzvedas “apgrūtinošā” veidā, apsveriet, vai to neizraisa sensorās problēmas. Dažreiz tās var būt bailes no tā, kas varētu notikt, kas rada stresu
◆ Jāapzinās, ka Jūsu bērns, iespējams, var vienlaicīgi izmantot tikai vienu sajūtu. Piemēram, skatoties uz kaut ko, viņš var Jūs nedzirdēt
◆ Kad esat identificējis ierosinātājfaktorus, kas izraisa sensoras problēmas, mēģiniet no tiem izvairīties
◆ Sekojiet rutīnai, cik vien iespējams, lai izvairītos no maņu pārslodzes un stresa situācijām
◆ Nosakiet klusu laiku/vietu, lai Jūsu bērns varētu atpūsties un atgūt spēkus
Ieteikumi no materiāla: Autisms: ceļvedis vecākiem un aprūpētājiem pēc diagnozes uzstādīšanas.

Nekāda riska, nekādu saistību – piesakieties, atnāciet izmēģināt un izvērtējiet, vai jūs apmierina metodes un rezultāti!