Nodarbībās ar attīstošām spēlēm, radošajiem uzdevumiem un kognitīvajiem treniņiem tiks attīstītas sociālās prasmes, spēja APZINĀTIES emocijas, KĀ arī uzlabotas bērnu kognitīvās spējas.
Kognitīvās spējas ļauj mums iegūt, pārstrādāt, uzglabāt, atcerēties un izmantot informāciju. Tās ir saistītas ar intelektu un prāta darbību, ietverOT sevī daudzas svarīgas prasmes un funkcijas.
Kognitīvās spējas IR MŪSU:
Uzmanība: Spēja koncentrēties uz konkrētu informāciju un ignorēt citus stimulus. Uzmanība ļauj mums pievērsties noteiktam uzdevumam vai uzdevumam.
Atmiņa: Spēja saglabāt un atcerēties informāciju. Atmiņa ietver gan īstermiņa atmiņu, kas ļauj saglabāt informāciju īslaicīgi, gan ilgtermiņa atmiņu, kas nodrošina ilgstošu informācijas uzglabāšanu.
Uztvere: Spēja uztvert un interpretēt sensoro informāciju no apkārtējās vides, tostarp redzamās, dzirdamās, garšas, smaržas un taustes uztveres.
Loģiskā domāšana: Spēja analizēt, loģiski domāt, izprast iemeslus un risināt problēmas. Tas ietver arī spēju veikt matemātiskus aprēķinus, izdarīt secinājumus un izmantot loģiskās argumentācijas prasmes.
KRITISKĀ domāšana: Spēja novērtēt situācijas, rīkoties adaptīvi un pieņemt labi pamatotus lēmumus.
VALODA: SPĒJA IZMANTOT UN SAPRAST VALODU. TAS IETVER VĀRDU IZPRATNI, RUNĀŠANU, LASĪŠANU UN RAKSTĪŠANU.
Radošums: Spēja radīt jaunas idejas, risināt problēmas inovatīvi un izmantot fantāziju.
Kognitīvās spējas ir būtiskas mācīšanās, intelektuālās darbības, ikdienas uzdevumu veikšanai. Tās attīsta ar metodoloģiskiem peņēmieniem un instrumentiem.