Safe & Sound Protocol (SSP) ir novatoriska intervences programma, kas paredzēta savstarpējās saziņas un uzvedības reakciju uzlabošanai, samazinot dzirdes jutīgumu (t.i., hiperakūziju – kāpinātu dzirdes asumu; jutību pret akustiskiem kairinājumiem) un uzlabojot spēju uztvert citu cilvēka runu. Intervences pamatā ir Polivagalā teorija, kuru izstrādājā visa pasaulē plašu rezonansi guvušais dr. Stephen Porges, un tā ir paredzēta, lai uzlabotu runas uztveri.
KĀDĒĻ IZVĒLĒTIES SSP SEANSUS?
SSP Unyte izstrādātā programma ietekmē smadzeņu darbību, kā arī central un perifēro nervu sistēmu darbību.
Tā veiksmīgi tiek integrēta plašā programmu daudzveidībā, kas atbilst ikkatra vajadzībām.
SSP tika izstrādāts, lai atjaunotu vidusauss muskuļu darbību, nodrošinot akustisko stimulu veselīgu un pareizu uztveri, kas paredzēta, lai uzlabotu vidusauss muskuļu regulāciju un ienākošo skaņu uztveri.
Polivagālā teorija izskaidro saikni starp klejotājnerva ventrālās vagālās
sistēmas stimulāciju un drošības sajūtu.
Stephen Porges poligavālās teorijas pamatā ir mūsu nervu sistēmas bioloģiskā evolūcija
Seansu efekts
ar skaņām, kas atskaņotas īpašās frekvencēs, tiek slāpētas fona skaņas un uzlabota cilvēka runas uztvere;
seansu ietekmē notiek pārmaiņas neironu ķēdēs, kas regulē uzvedību. Skatīt Porges un Lewis (2010) un Kolacz, Lewis un Porges (2018) zinātniskos darbus un Porges et al. (2013, 2014) recenzētās publikācijas par intervences piemērošanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.
tiek stimulēts klejotājnervs, kurš savieno visus mūsu organisma svarīgākos orgānus, stiprinot autonomās nervu sistēmas darbību. Ar klejotājnerva stimulēšanu tiek panāktas izmaiņas neiroanatomiskajās un neirofizioloģiskajās shēmas, kas kontrolē sejas izteiksmi, balss intonāciju un žestus, kā arī citu orgānu regulējošo funkciju darbību;