ANASTASIJA un ….
APRAKSTS…….
Nodarbības ģimenēm ar bērniem ir aktīvas un uz savstarpējo izziņu vērstas, kurās ģimene tiek vadīta, lai risinātu un pārvarētu izaicinājumus, kas radušies attiecībās starp ģimenes locekļiem – vecākiem un bērniem.
Šīs nodarbības var palīdzēt ģimenei atrisināt konfliktus, uzlabot komunikāciju un atjaunot drošas, stabilas un izpratnē balstītas attiecības.
Nodarbības ģimenēm ar bērniem var ietvert dažādas metodes, piemēram, spēles, mākslas, dejas un kustību elementus, darbu ar lellēm, zīmuļiem, krītiņiem, plastilīnu un citiem izteiksmes līdzekļiem, lai palīdzētu bērnam izteikt un izprast savas jūtas un emocijas.
EFEKTĪVA UN DABISKA METODOLOĢIJA
Nodarbībās ar ģimenēm ar bērniem var tikt izmantotas dažādas metodoloģijas, atkarībā no ģimenes vajadzībām.
Daži no principiem:
1. Ģimene tiek skatīta kā vienota sistēma un tiek strādāts, lai mainītu neveselīgos mijiedarbības un uzvedības modeļus, radot jaunus - labvēlīgākus.
2. Var tikt izmantotas spēles un mākslas elementu metodes, lai palīdzētu bērnam izprast un izteikt savas jūtas un emocijas.
3. Pārrunu veidā tiek strādāts individuāli ar katru ģimenes locekli vai visu ģimeni kopā, lai attīstītu attiecības un uzlabotu komunikāciju.
4. Izmantojot apzinātības uzdevumus, tiek panākta izpratne un mainīti neveselīgas domāšanas un uzvedības modeļi uz veselīgākiem.
Apzinātības vingrinājumi - tās ir prakses, kurās dalībnieki apzinās un novērtē savu fizisko un mentālo stāvokli, kā arī apkārtējo pasauli. Tie var palīdzēt radīt apzinātāku un mierīgāku prātu, un tā var veicināt labāku fizisko un mentālo veselību.
Visām šīm metodoloģijām ir savas specifikas un ir jāizvēlas tā, kura ir vispiemērotākā katram individuāli.
Uz tikšanos grupu nodarbībās!
Nodarbībās var strādāt ar bērnu un vecākiem atsevišķi un kopā, lai palīdzētu viņiem izprast un tikt galā ar bērna vai vecāku problēmām, uzlabojot un labvēlīgi ietekmējot attiecības.
Var tikt izmantotas dažādas spēles, spēļošanas elementi, mūzikas un mākslas metodes, deja un kustības, lai palīdzētu bērnam izprast un izteikt savas jūtas un emocijas.
Nodarbības ģimenēm ar bērniem var dot daudzus ieguvumus, tostarp:
Attiecību veicināšana: var palīdzēt ģimenei uzlabot komunikāciju un atjaunot attiecības starp ģimenes locekļiem. Atrisināt konfliktus un radīt veidus, kā tos novērst turpmāk.
Emocionālās un garīgās veselības uzlabošana: var palīdzēt ģimenei un bērnam izprast un tikt galā ar emocionālām un garīgām veselības problēmām, piemēram, trauksmi un depresiju.
Bērna un ģimenes vajadzību un mērķu atrisināšana: var palīdzēt bērnam un ģimenei sasniegt mērķus un atrisināt vajadzības, piemēram, uzlabot uzvedību un mācīšanos vai radīt veidus, kā tikt galā ar izaicinājumiem, kas saistīti ar bērna attīstību.
Prasmju attīstīšana: var palīdzēt ģimenei un bērnam apgūt jaunas prasmes un zināšanas, piemēram, kā komunicēt efektīvāk un radīt pozitīvas attiecības.
Emocionālā un mentālā veselība
Nodarbības palīdz radīt apzinātāku un mierīgāku prātu, un tā var veicināt labāku emocionālo un mentālo veselību, kā arī mazināt stresu, trauksmi un depresiju.
Uzvedības kontrole
Nodarbības palīdz apzināties savu uzvedību un tās var veicināt labāku uzvedības kontroli, piemēram, samazināt impulsīvu uzvedību un veicināt izpratni par savu uzvedību un emocijām.
Personības attīstība
Nodarbības veicina personības attīstību, palielinā empātiju, atbildību un savstarpējo attiecību kvalitāti.