INTERACTIVE METRONOME
Interactive Metronome® (IM) ir uz pierādījumiem balstīta terapijas metode, ko izmanto profesionāļi, kas strādā ar bērniem un pieaugušajiem, uzlabojot kognitīvās un arī motorās funkcijas. Plašs funkciju klāsts un nodrošinājums ļauj panākt būtiskus uzlabojumus salīdzinoši īsā laikā.
Interactive Metronome® (IM) tā ir programma, kurā, izmantojot austiņas un projekcijas uz ekrāna, tiek veikti dažādi vingrinājumi un izpildīti uzdevumi.
No apliecinātiem pētījumiem un klīniskā viedokļa interaktīvā metronoma terapija ir izrādījusies efektīvs līdzeklis laika un ritma izjūtas uzlabošanai ne tikai bērniem, bet salīdzinoši plašā vecuma kategorijā, samazinot dažāda spektra smadzeņu disfunkciju iezīmes.
Vairāk kā 20 gadu apkopotā pieredze un simtiem tūkstošiem labvēlīgu pārmaiņu pieredzes stāstu. Vairāk kā 40 000 dažādi speciālisti visā pasaulē ir apguvuši principus darbam ar šo programmu. Šī metode tiek izmantota vairākās pasaules valstīs, kā arī vadošajās klīnikās ASV un Kanādā.
Smadzeņu darbības uzlabošanai
Uzmanības spēju uzlabošanai
Koordinācijas uzlabošanai
Emocionālajam līdzsvaram
Sensorajai informācijas apstrādei
Mācībām un kognitīvo spēju uzlabošanai
Sensorai un dzirdes apstrādei
Valodas prasmēm: runaa, tās apstrādei un artikulācijai
Autisma un sensorā jūtīguma gadījumos
Sociālām prasmēm
Emociju regulēšanai
Sensorās informācijas apstrādei
Lielajai un mazajai motorikai
INTERACTIVE METRONOME ir gan novērtēšanas, gan arī intervences rīks, kuru veiksmīgi izmanto darbam ar UDHS korekciju, AST, kā arī daudzos citos gadījumos, kad bērniem ir mācīšanās vai informācijas apstrādes grūtības, kā arī raksturīga impulsivitāte.
Interactive Metronome (IM) izmanto precīzus ritma un tempa uzdevumus, lai palīdzētu uzlabot smadzeņu darbību un kustību koordināciju. Pati terapija ir balstīta uz neuroplasticitātes principiem, kas nozīmē, ka smadzenes var pielāgoties un mainīties, lai uzlabotu to funkciju, motoro koordināciju un kognitīvo veiktspēju.
IM terapija ietver vadītu ritma un tempa uzdevumu veikšanu, kas atbilst tam, kā tiek pārnesti signāli nervu sistēmā. Uzdevumi var tikt veikti gan ar rokām, gan arī kājām, kā arī vadoties skaņas un vizuālajiem stimuliem. Klienti veic uzdevumus, izmantojot precīzu un precīzu laika kontroli, kas ir svarīgs elements smadzeņu darbības uzlabošanā.
IM terapiju izmanto kā papildu terapiju dažādiem traucējumiem un veselības problēmām, piemēram, UDHS), motorikas traucējumiem, AST gadījumos, cerebrālās triekas gadījumos, kā arī smadzeņu un nervu sistēmas traucējumiem.
Tāpat IM var izmantot arī darbā ar sportistiem un spējīgiem bērniem, lai veicinātu viņu rādītājus kādā no sporta veidiem un mācībās. Šajā gadījumā IM kalpo kā neiroaktivitors, veidojot jaunus neironu ceļus un uzlabojot smadzeņu darbību.
Vairāk kā 20 gadu apkopotā pieredze un simtiem tūkstošiem labvēlīgu pārmaiņu pieredzes stāstu. Vairāk kā 40 000 dažādi speciālisti visā pasaulē ir apguvuši principus darbam ar šo programmu. Šī metode tiek izmantota vairākās pasaules valstīs, kā arī vadošajās klīnikās ASV un Kanādā.
Pētījumos, kas publicēti American Journal of Occupational Therapy, identificētas piecas jomas,
kurās ir statistiski nozīmīgi uzlabojumi, izmantojot interaktīvo metronoma terapiju:
🎯uzmanība un fokuss;
🎯motora kontrole un koordinācija;
🎯 valodas apstrāde;
🎯lasītprasme un matemātika;
🎯spēja regulēt impulsivitāti.
INTERACTIVE METRONOME:
Uz pierādījumiem balstīta intervence, kas kalpo gan kā spēju novērtējums, gan arī metodoloģisks mācību līdzeklis, kas
✅Uzlabo laika un ritmu izjūtu, koordinējot kustības ar impulsu pārvadi, sinhronizējot smadzeņu darbību.
✅Objektīvi mēra laiku un ritmu, kā arī attēlo spējas uz ekrāna;
✅Piemērojas klienta spējām un vajadzībām;
✅Iesaista un apbalvo par labi padarītu darbu.
PIETEIKTIES INTERACTIVE METRONOME NODARBĪBĀM
INTERACTIVE METRONOME MĒŖKI:
🎯Uzlabot ritma izjūtu attīstot runu, valodu, izziņas spējas,
motoro un akadēmisko sniegumu;
🎯Veidot efektīvākus savienojumus starp neironu tīkliem;
🎯Palielināt smadzeņu darbības efektivitāti.
JAUTĀJUMI un ATBILDES
Interactive Metronome (IM) seansu skaits un biežums var atšķirties atkarībā no individuālajām vajadzībām un terapijas mērķiem. Tomēr, kopumā, IM terapijas seansu ilgums un skaits parasti ir noteikti terapeita un pacienta sadarbībā, pamatojoties uz mērķiem un attīstības progresu.
IM terapijas seansu laikā klients veic precīzus ritma un tempa uzdevumus, izmantojot īpašu IM programmatūru un ekrānu, kas parāda precīzu ritmu. Terapeits uzrauga veiktspēju un sniedz atgriezenisko saiti par precizitāti un uzmanību. Terapeits var arī pielāgot uzdevumus, lai tie atbilstu terapijas mērķiem.
IM terapijas seansi var notikt pie mums Intelekta Attīstības centrā, vai arī var tikt veikti attālināti, izmantojot attālināto terapijas programmu. Terapijas seansu laikā ir svarīgi, lai pacients būtu uzmanīgs un koncentrēts, lai sasniegtu maksimālu ieguvumu no terapijas.
Ir svarīgi atcerēties, ka IM terapija var būt daļa no plašākas ārstēšanas programmas, un tas var prasīt turpināt veikt uzdevumus un uzraudzīt savu attīstības progresu starp terapijas seansiem. Procesā var tikt piedāvāts izpildīt arī mājas uzdevumus, lai turpinātu uzlabot savu veiktspēju ārpus terapijas seansiem.
Kopumā IM terapija ir droša un efektīva terapijas intervence, kas var palīdzēt uzlabot smadzeņu darbību, kustību koordināciju un uzmanību. Ja jums ir interese par IM terapiju, jums vajadzētu konsultēties, lai noskaidrotu, vai tā ir piemērota jūsu vajadzībām.
Zinātniski metodoloģiskais skaidrojums
Interactive Metronome (IM) terapijas būtiskākie ieguvumi var atšķirties atkarībā no pacienta individuālajām vajadzībām un terapijas mērķiem. Tomēr, kopumā, IM terapija var palīdzēt uzlabot smadzeņu darbību un kustību koordināciju, kā arī uzlabot uzmanību un koncentrēšanās spējas. Daži no būtiskākajiem ieguvumiem no IM terapijas ietver:
Uzmanības un koncentrēšanās uzlabošanu: IM terapija var palīdzēt uzlabot pacienta uzmanības un koncentrēšanās spējas, jo uzdevumi prasa precīzu laika kontroli un uzmanību.
Kustību koordinācijas uzlabošanu: IM terapija var palīdzēt uzlabot kustību koordināciju un precizitāti, jo uzdevumi prasa precīzu kustību un laika kontroli.
Uzlabotas motorās funkcijas: IM terapija var palīdzēt uzlabot motorās funkciju, piemēram, uzlabot rokas un kāju kustīgumu un kontroli.
Uzlabo mācīšanās spējas : IM terapija var palīdzēt uzlabot mācīšanās un kopējo veiktspēju, jo tā uzlabo smadzeņu darbību un uzmanību, kas var palīdzēt mācīties un izpildīt uzdevumus efektīvāk.
Uzlabo pašapziņu un pašcieņa: IM terapija var palīdzēt uzlabot pašapziņu un pašcieņu, jo tā palīdz sasniegt mērķus.
Lai gan IM terapija var būt noderīga dažādu veselības problēmu gadījumos, ir svarīgi atcerēties, ka katrs klientsir unikāls un terapijas efektivitāte var atšķirties atkarībā no individuālajām vajadzībām.