Stresa un satraukuma pārvaldīšanas kurss jauniešiem 13+
Šie treniņi palīdz veicināt vispārējo stresa noturību, uzlabot uzmanības rādītājus, attīstīt koncentrēšanos un uztveres spējas, lai sagatavotu jauniešus nākotnes konkurencei.
Biežākās pusaudžu mentālās veselības problēmas:
Trauksme. Liels uztraukums bez iemesla, kas sāk traucēt darīt ikdienas lietas, piemēram, mācīties vai apmeklēt publiskus pasākumus. Trauksme var izpausties arī kā panikas lēkmes – biedējoša sajūta, kad liekas, ka tūlīt notiks kaut kas ļoti slikts, Tu noģībsi vai varbūt pat nomirsi. Bieži šo sajūtu pavada arī svīšana, elpas trūkums un sirds dauzīšanās.
Nomāktība. Skumjas, bēdīga sajūta, kas reizēm izraisa vēlmi izolēties no citiem, pavadīt laiku tikai vienatnē vai arī zaudēt interesi par lietām, kas agrāk likās svarīgas. Kad šādas sajūtas ir ļoti ilgstošas, grūti izturamas vai sāk traucēt mācībām un attiecībām, to sauc par depresiju.
Strīdi un konflikti. Arī bieži strīdi ar draugiem un skolotājiem vai nebeidzami konflikti mājās var būt veids, kā izpaužas mentālās veselības problēmas.
KĀ NOTIEK APMĀCĪBAS?
Pēc apmācību iziešanas:
- uzlabosies vispārējie intelktuālie rādītāji
- strauji attīstās prāta spējas un prasme apstrādāt informāciju
- uzlabojas uzmanības noturība
- uzlabojas noturība pret stresu
- uzlabojas komunikācijas spējas
Attīstoši kognitīvie treniņi
ŠĪ ir attīstoša treniņprogramma jauniešiem no 13 gadu vecuma, kas apvieno bioloģisko atgriezeniskās saites metodiku ar uzmanības noturības vingrinājumiem. Metodika balstās uz tehnoloģiju, kas ir pilnībā ekoloģiska un droša, turklāt pētījumos pierādījusi augstāku efektivitāti nekā līdzšinējās iemaņu apmācību metodes.
Šī treniņprogramma palīdz maksimāli attīstīt pašpārvaldes iemaņas, uzlabojot noturību pret stresu. Treniņu laikā notiek aptuveni 15 dažādu prasmju uzlabošana un jaunu iemaņu veidošana. Šī metode tiešā veidā māca jaunieti sasniegt un noturēt augstu koncentrēšanās un uzmanības līmeni. Tās ir bāzes iemaņas, kas noderēs, lai jaunietis iemācītos ātri uztvert svarīgo, apkopot to, analizēt un izdarīt patstāvīgus secinājumus.
EFEKTĪVA METODOLOĢIJA
Metodika ir pierādījusi savu efektivitāti praksē - 40 minūšu nodarbības dienā uzlabo koncentrēšanās spējas līdz pat 25% no iepriekšējiem rādītājiem
treniņi noderēs, ja:
Vēlaties uzlabot uzmanības spējas
Vēlaties uzlabot sekmes
Vēlaties attīstīt spēju iegaumēt
Potenciāls sasniegt izcilību
Vēlaties uzlabot komunikācijas prasmes
Vēlaties palielināt stresa noturību
MŪSU STATISTIKA
kāpēc izvēlēties Stresa pārvaldības TRENIŅUS
Rezultativitāte
Jaunas prasmes
Attīstot iemaņas apgūt jaunas lietas, parādās jaunas perspektīvas jaunieša tālākā attīstībā
Individuāla pieeja
Apmācību programma tiek maksimāli pielāgota sākumspējām, veicot vienkāršu testu
Ērts apmācību grafiks
Drošība
Ērta pieejamība
Unikālas apmācības
Uz šo brīdi neatradīsiet šāda veida pieeju nevienā no mācību iestādēm
kā tas NOTIKS
Solis 1: sagatavošanās
- Jaunietis iziet vispārējo attīstības testu, kurā tiek noteiktas intelekta spējas.
- Pēc testa uzdevumu izpildīšanas jaunieties tiek iepazīstināts ar bāzes uzdevumiem
- Nākamās nodarbības jau tiek uzsāktas un vadītas ar neirotrenažiera palīdzību – tiek doti izpildei dažādi bāzes uzdevumi, tai pat laikā tiek fiksēta viņa smadzeņu darbības viļņu aktivitāte.
Solis 2: viegli izpildāmi treniņi
- Nodarbību turpinājumā tiek mainīti dažādi uzdevumi pēc to intensitātes un sarežģītības pakāpes, attīstot dažādas iemaņas un spējas.
Simpatiskā nervu sistēma darbojas stresoru ietekmē, tā aktivizē enerģijas mobilizāciju un patēriņu. Izmanto cilvēka ķermeniskos resursus enerģijai.
Parasimpatiskā nervu sistēma samazina nervu sistēmas aktivitātes pacēlumu. Veicina relaksāciju, organisma sistēmu un enerģijas atjaunošanu.
KĀPĒC relaksācijas prasmes IR SVARĪGAS
Psiholoģiskais
Izejot mūsu neirotreniņu kursus, uzlabojas psiholoģiskā noturība sarežģītos brīžos un paaugstināta stresa apstākļos.
Neirofizioloģiskais
Šādā veidā, apgūstot jaunas prasmes, tiek veicināta jaunu neironu saišu izveidošanās, kas ir ieguldījums kognitīvajā attīstībā uz mūžu.
Emocionālais
Saņemot pozitīvu apstiprinājumu pie pareizi izpildītiem uzdevumiem, neapzināti iegaumē šo stāvokli, kad vien nepieciešams koncentrēties.
Attīstiet īsto potenciālu!
Piesakieties pirmajai iepazīšanās nodarbībai! Nekādu saistību, nekādu līgumu - atnāciet un izmēģiniet, kā notiek šie treniņi!
Cena: 30 eiro par 40 min nodarbību
40 eiro par 60 min individuālu nodarbību
Pirmās vizītes cena 25,- eiro
Kopā: 10 nodarbības
Konsultācijas vecākiem.
Stresa pārvaldības treniņu kursā ietilpst:
- Diagnosticējošais tests
- Uzmanības un intelekta treniņi
- 40-60 min nodarbības 2 reizes nedēļā
- Kopā 12 nodarbības
- Garantēta individuāla pieeja
APGŪSTAMĀS RELAKSĀCIJAS TEHNIKAS
Atslābināšanās, kas norisinās ar elpošanas un muskuļu pakāpeniskas atslābināšanas starpniecību. Uzmanība elpošanas procesam → garāka izelpa → lielāks atslābinājums. Vadīta uzmanība cauri visām muskuļu grupām, lai tās apzināti atslābinātu. Progresīvā muskuļu relaksācija – atslābināšanās caur apzinātu muskuļu sasprindzināšanu. Patreizējā mirkļa apzināšanās, kas rodas no mērķtiecīgi pievērstas uzmanības un nekritizējošas attieksmes pret pieredzi.
Diafragmālā elpošana
Diafragmālā elpošana (dziļā elpošana, elpošana ar vēderu) ir relaksācijas tehnika. Tās izpildes laikā elpojot tiek stiprināts kupolveida muskulis – diafragma (atrodas starp krūškurvi un vēdera dobumu). Elpojot diafragmāli , vēdera dobums paplašinās un sašaurinās, arī ieelpa paliek dziļāka, un izelpa – garāka. Tas veicina pilnīgāku skābekļa apmaiņu un rezultātā normalizējas sirdsdarbība un stabilizējas asinsspiediens.
Progresīvā muskuļu relaksācija
Lai izpildītu šo vingrinājumu, vajadzēs sasprindzināt noteiktas muskuļu
grupas ieelpojot.
Ir jāaiztur elpa uz trīs (1–2–3), saglabājot sasprindzinājumu muskuļos.
Tad izelpojot šie muskuļi pilnībā jāatslābina. Tā jūs varēsiet sajust starpību starp
sasprindzinātiem un atslābinātiem muskuļiem un pakāpeniski varēsiet iemācīties labāk pamanīt sasprindzinājumu ķermenī savā ikdienā un ātrāk noņemt to.
Uzmanības pārslēgšana
Tāda veida vingrinājumi palīdz atgriezties tagadnē, atjaunot saikni ar pašreizējo brīdi un mazināt stresa reakcijas, normalizējot emocionālo stāvokli.
Ieelpas - izelpas vērošana
Viens no vienkāršākajiem paņēmieniem ir koncentrēt uzmanību uz savu elpošanu –
nevis tādēļ, ka elpošanai piemīt kaut kādas mistiskas īpašības, bet tikai tādēļ, ka elpošana mums vienmēr ir “līdzi”. Pāris minūtes pamēģiniet koncentrēt savu uzmanību uz elpošanu, bet necentieties ietekmēt to – nevajag ieelpot dziļāk vai “pareizāk”. Vienkārši vērojiet, kā jūs elpojat.
Līdzcietība pret sevi
Būdami ļoti paškritiski un stingri pret sevi, citiem cilvēkiem un eksistenci kopumā,
mēs bieži pasliktinām savu emocionālo pašsajūtu stresa situācijās un padarām tās vēl sarežģītākas. Praktizējot līdzcietību un labvēlību pret sevi, mēs attīstām šīs prasmes, jo tās nav iedzimtas, kā arī vairojam tādu attieksmi kā siltumu un gādīgumu pret sevi un citiem. Attīstot līdzcietību pret sevi, mēs stiprinām savu iekšējo atbalsta sistēmu.
Pieņemšana un saistību apņemšanās
Ir novērots, ka cilvēkiem lielākās problēmas un ciešanas rada mēģinājums kontrolēt
savas jūtas un domas. Pieņemšana nozīmē jūsu izvēli redzēt, akceptēt un izturēt gan iekšējo, gan ārējo realitāti. Savukārt saistību apņemšanās nozīmē spēt uzturēt savu uzvedību, kuras pamatā ir personiskās vērtības. Tā ir darbība, kas vērsta uz to, kas jums rūp, lai kādi būtu šķēršļi.
Pateicības.
Vakarā pirms aizmigšanas atrodiet 5-7 lietas, par ko jūs varat būt pateicīgi, kas jums ir, pieder vai uz ko esat spējīgi. Tās var būt lietas, par kurām ir viegli būt pateicīgiem (ka esat vesels, ka ir darbs vai ir labas attiecības), un arī lietas, kuras uztveram kā pašsaprotamas (ka elpojat, esat paēdis, ir jumts virs galvas). Ja iespējams, mēģiniet izjust un piedzīvot pateicību, bet, ja tas neizdodas, – nekas, turpiniet meklēt un uzskaitīt lietas jūsu dzīvē, par ko varat būt pateicīgi. Dariet to katru vakaru.
Emociju intensitātes samazināšanas tehnika 5–4–3–2–1
Tehnika 5–4–3–2–1 var palīdzēt nomierināties un nedaudz distancēties
no spēcīgām emocijām, izmantojot piecas maņas. Vērīgi palūkojieties apkārt un prātā nosauciet piecas lietas, ko redzat. Tad pievērsiet uzmanību četrām dažādām sajūtām (tās var būt pēdas, kas balstās uz grīdas, apģērba pieskāriens). Tālāk ieklausieties trīs dažādās skaņās, ko sadzirdat. Tad koncentrējieties uz divām lietām, ko var sasmaržot. Un, visbeidzot, koncentrējieties uz to, ko var sagaršot. Ir noderīgi šajā brīdī iedzert malku ūdens vai ko citu un koncentrēties uz garšu.
Pašpalīdzības un pašvadības iespēju arsenāls krīzes un transformāciju laikā:
metodes ikvienam. Rīga: RSU, 2021.
Nekāda riska, nekādu saistību – piesakies, atnāciet izmēģināt un izvērtējiet, vai jūs apmierina metodes un rezultāti!