Dienas nodarbības/nometne bērniem ar apzinātības pamatiemaņu attīstīšanu un kognitīvo spēju trenēšanas metodoloģijas elementiem
GALVENAIS IEGUVUMS - KVALITATĪVI PAVADĪTS LAIKS INTERESANTĀ, AIZRAUJOŠĀ UN DROŠĀ VIDĒ ar iespēju attīstīt SAVSTARPĒJĀS MIEJIEDARBĪBAS UN KOMUNIKĀCIJAS iemaņas, KĀ ARĪ UZLABOT kognitīvās spējas un prasmes.
Šajās nodarbībās bērni iegūs instrumentus un iemaņas kā fokusēties, kā izmantot elpošanas tehnikas saspringtos brīžos, pamanīt notiekošo savā ķermenī un domās.
Tēmas — ķermenis, prāts, emocijas, elpa, uzmanība, miers, koncentrēšanās.

PAR DIENAS NODARBĪBU VADĪTĀJIEM
Interese par meditāciju un apzinātību Agnesei Pauliņai aizsākās Itālijā, kur nodarbojoties ar cīņas mākslām — Thai Chi Chuan un Cigun, kad attīstot sevi fiziski, praktizēja arī apzinātību un meditāciju, tādējādi attīstot arī savu emocionālo un garīgo pasauli. Kopš tā laika ar studijām Eiropā un darba pieredzi gan Latvijā, gan citviet, Agnese nepārtraukti padziļinājusi zināšanas un pieredzi Brīvdabas un Montessori pedagoģijā. Šobrīd praktizē arī Meža Terapiju — labsajūtas pieredžu veidošanu caur būšanu dabā.
Kārlis Laizāns – darbojas ar bērniem jau vairāk kā 8 gadus, izzinot pārgājienu takas un dabas noslēpumus, veicinot viņos savstarpējo sadarbību un saliedētību caur klātbūtni dabā. Darbnīcās caur spēlēm un uzdevumiem rosinās bērnos veselīgu robežu ievērošanu un emociju atpazīšanu, izprašanu, to pašregulāciju. Kārlis aizraušanās ir kustība un deja.
Elza Elizabete Ozoliņa šobrīd studē Skotijā, kur specializējas piedzīvojumu izglītībā. Šīs studijas ietver piedzīvojumu terapiju, riska menedžmentu, ekspedīciju plānošanu, antropoloģiju un citus nozīmīgus atzarus, kas saistīti ar cilvēku, dabu un apzinātu piedzīvojumu plānošanu un to īstenošanu. Dienas nodarbībās bērniem piedāvās radošās mākslas darbnīcas, caur kurām bērniem dos iespēju izzināt sevi un, iespējams, atklāt jaunas aizraušanās.
Apzinātība ir uzmanības pievēršana tam, kas notiek tieši šobrīd, nevērtējot notiekošo.
Apzinātības prasme ir jāattīsta. Tā ir jāmācās.
To iemācoties, tā ir noderīga visu atlikušo dzīvi.
Tā ir prasme, kura ir jātrenē kā iemaņa, nevis zināšanas, kuras var atrast grāmatās vai lekcijās.
Tāpat šī prasme ir regulāri jāpraktizē.
Apzināšanās - ĶERMENĪ
Apzināšanās - PRĀTĀ
Apzināšanās - EMOCIJĀS
Nodarbībās ar attīstošām spēlēm, radošajiem uzdevumiem un kognitīvajiem treniņiem tiks attīstītas sociālās prasmes, spēja APZINĀTIES emocijas, KĀ arī uzlabotas bērnu kognitīvās spējas.
Kognitīvās spējas ļauj mums iegūt, pārstrādāt, uzglabāt, atcerēties un izmantot informāciju. Tās ir saistītas ar intelektu un prāta darbību, ietverOT sevī daudzas svarīgas prasmes un funkcijas.
Kognitīvās spējas IR MŪSU:
Uzmanība: Spēja koncentrēties uz konkrētu informāciju un ignorēt citus stimulus. Uzmanība ļauj mums pievērsties noteiktam uzdevumam vai uzdevumam.
Atmiņa: Spēja saglabāt un atcerēties informāciju. Atmiņa ietver gan īstermiņa atmiņu, kas ļauj saglabāt informāciju īslaicīgi, gan ilgtermiņa atmiņu, kas nodrošina ilgstošu informācijas uzglabāšanu.
Uztvere: Spēja uztvert un interpretēt sensoro informāciju no apkārtējās vides, tostarp redzamās, dzirdamās, garšas, smaržas un taustes uztveres.
Loģiskā domāšana: Spēja analizēt, loģiski domāt, izprast iemeslus un risināt problēmas. Tas ietver arī spēju veikt matemātiskus aprēķinus, izdarīt secinājumus un izmantot loģiskās argumentācijas prasmes.
KRITISKĀ domāšana: Spēja novērtēt situācijas, rīkoties adaptīvi un pieņemt labi pamatotus lēmumus.
VALODA: SPĒJA IZMANTOT UN SAPRAST VALODU. TAS IETVER VĀRDU IZPRATNI, RUNĀŠANU, LASĪŠANU UN RAKSTĪŠANU.
Radošums: Spēja radīt jaunas idejas, risināt problēmas inovatīvi un izmantot fantāziju.
Kognitīvās spējas ir būtiskas mācīšanās, intelektuālās darbības, ikdienas uzdevumu veikšanai. Tās attīsta ar metodoloģiskiem peņēmieniem un instrumentiem.

Apzinātības prakses vingrinājumi IR EFEKTĪVS RĪKS stresa UN SATRAUKUMA regulācijai.
TIE:
# Uzlabo emocionālo un mentālo veselību
# Paaugstina pašvērtējumu
# Veicina impulsīvas uzvedības kontroli
# Attīsta un ietekmē kognitīvās spējas
# Attīsta sociālās un emocionālās prasmes
# Uzlabo miegu

Nodarbības notiks NO PIRMDIENAS LĪDZ PIEKTDIENAI
no 14. līdz 18.augustam un no 21. līdz 25.augustam
RĪGĀ, KR.BARONA 59/61
KĀ ARĪ BRĪVĀ DABĀ ZIEDOŅDĀRZĀ
-----------------------------------
Dalības maksa 250,- eiro
Cenā ir iekļautas arī pusdienas un visi darba materiāli nodarbību organizēšanai.
Piesakot divus bērnus, atlaide 20% apmērā.
PIETEIKTIES DIENAS NODARBĪBĀM
Citi nodarbību ieguvumi:


Emocionālā un mentālā veselība
Apzinātības prakse var palīdzēt cilvēkiem radīt apzinātāku un mierīgāku prātu, un tā var veicināt labāku emocionālo un mentālo veselību, kā arī mazināt stresu, trauksmi un depresiju.

Kognitīvās spējas
Apzinātības prakse var palīdzēt cilvēkiem radīt apzinātāku un mierīgāku prātu un tā var veicināt labākas kognitīvās spējas, piemēram, palielināt koncentrēšanās spējas, uzmanības spējas un radošo domāšanu.

Personības attīstība
Apzinātības prakse var palīdzēt cilvēkiem radīt apzinātāku un mierīgāku prātu un tā var veicināt personības attīstību, piemēram, palielināt empātiju, atbildību un savstarpējo attiecību kvalitāti.

Uzvedības kontrole
Apzinātības prakse var palīdzēt cilvēkiem radīt apzinātāku un mierīgāku prātu, un tā var veicināt labāku uzvedības kontroli, piemēram, samazināt impulsīvu uzvedību un veicināt izpratni par savu uzvedību un emocijām.

Fiziskā veselība
Apzinātības prakse var palīdzēt cilvēkiem radīt apzinātāku un mierīgāku prātu un tā var veicināt labāku fizisko veselību, piemēram, mazināt sāpes, uzlabot imunitāti, un samazināt hronisku slimību risku.